Historia
      Firma Mawi Sp. z o.o. to firma rodzinna założona w 1989 roku przez Marka Wielgus, wielkiego pasjonata fotografii, sportu oraz przyjaciela dzieci i młodzieży. Od chwili powstania Mawi stawia na jakość i różnorodność oferowanych produktów. Wartości wypracowane przez tragicznie zmarłego założyciela firmy są pielęgnowane i kontynuowane przez kolejne pokolenie rodziny Wielgusów.

Marek Wielgus (1950 - 1996)

      Marek Wielgus - artysta, fotograf, właściciel pierwszego w Polsce Laboratorium Fotografii Profesjonalnej, poseł na Sejm, przewodniczący sejmowej Komisji do spraw Młodzieży, Kultury Fizycznej i Sportu, wieloletni prezes Warszawskiego Centrum Fotografów, sponsor drużyny piłkarskiej Polonia Warszawa.

      W latach 1982 - 1990 był współpracownikiem tygodnika „Sportowiec”, a następnie wydawcą pisma sportowego „Mecz”. Największą pasją Marka Wielgusa była fotografia sportowa, którą uprawiał przez wiele lat. Jako fotoreporter uczestniczył w czterech mistrzostwach świata w piłce nożnej. Plonem jego pobytu na turnieju w Hiszpanii była wystawa fotograficzna „Mundial bez akredytacji” eksponowana w ponad trzydziestu krajach. Po mistrzostwach we Włoszech wraz ze Zbigniewem Bońkiem wydał album „Italia 90”. Znaczącym osiągnięciem Marka Wielgusa była także wystawa fotografii z Zimowych Igrzysk Olimpijskich Lillehammer '94. Album „World Cup '94” zawiera wybór najlepszych zdjęć wykonanych przez Autora na XV Mistrzostwach Świata w Piłce Nożnej w USA.

      W Sejmie był przewodniczącym Komisji Młodzieży, Kultury Fizycznej i Sportu, przewodniczącym Komisji ds. Sportu Wyczynowego, zastępcą przewodniczącego Komisji Nadzwyczajnej do Rozpatrzenia Projektów Ustawy o Ustroju Samorządności Warszawy. Był też członkiem Komisji Edukacji, Nauki i Postępu Technicznego oraz Komisji Sportów Zagranicznych. Z jego inicjatywy i przy jego zaangażowaniu Parlament przyjął dwie kluczowe dla środowisk sportowych ustawy:
   a) o Kulturze Fizycznej
   b) o Grach Losowych - której modyfikacja umożliwia finansowanie polskiego sportu.

      Poza działalnością w Sejmie, uczestniczył w kilku innych ciałach o znaczeniu ogólnopolskim, pełniąc w nich odpowiedzialne funkcje. Między innymi był założycielem Fundacji Rozwoju Wychowania Fizycznego, mającej na celu wspieranie rozwoju fizycznego w szkołach.

      Od momentu utworzenia zasiadł w Radzie Programowej TVP S.A. Był członkiem Społecznej Rady ds. Sportu i Wychowania Fizycznego przy Prezydencie Lechu Wałęsie. Od roku 1995 był wiceprezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej, najbardziej masowego i najpopularniejszego sportu w Polsce.

      Jego tragiczna śmierć w katastrofie lotniczej w dniu 6 lutego 1996 r. u wybrzeży Dominikany była dramatem nie tylko dla Jego najbliższej rodziny. W naszej pamięci pozostanie przede wszystkim jako współzałożyciel pierwszych uczniowskich klubów sportowych specjalizujących się w piłce nożnej oraz jako wielki przyjaciel dzieci i młodzieży.
Mawi Publisher to usługa poligrafii w atrakcyjnej cenie skierowana do współpracujących z nami placówek oświatowych.
Mawi sport to niezwykłe pamiątki fotograficzne młodych zawodników różnych dyscyplin sportowych.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych celem udzielenia informacji przez firmę MAWI FOTO Sp. z o.o. dotyczącej realizowanych przez firmę usług.

Wyrażenie zgody jest dobrowolne, natomiast jej brak będzie skutkował brakiem możliwości skorzystania z formularza kontaktowego.

Uprzejmie informujemy,
iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest MAWI FOTO Sp. z o.o. z siedzibą w Mościskach przy ul. Lipkowskiej Wody 2/6, 05-080 Mościska, NIP 118-216-27-07
Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celach:
- kontaktu i udzielenia informacji w sprawie realizowanych przez nas usług.
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz do ich poprawiania/zmiany a także do ich trwałego usunięcia.
Błędy

Proszę przepisać kod z obrazka:
MAWI FOTO Sp. z o.o.
Mościska, ul. Lipkowskiej Wody 2/6
05-080 Mościska
tel. (22) 355 06 00
e-mail: mawi@mawi.pl
MAWI FOTO Sp. z o.o. korzysta z dofinansowania na realizację Projektu: Dotacja na kapitał obrotowy dla MAWI FOTO Sp. z o.o., w ramach działania 3.4 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Celem projektu jest utrzymanie działalności przedsiębiorstwa w okresie 1.8-31.10.2020. Całkowity koszt realizacji Projektu wynosi 99 183,93 zł, przy 100% wkładzie Funduszu Europejskiego.
Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego „Tarcza Finansowa 2.0 Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm”, udzieloną przez PFR S.A.